Blog

Mediacja- skuteczna droga do rozwiązań
PORADY

Mediacja- skuteczna droga do rozwiązań

Tam, gdzie jest konflikt a czasami przestępstwo, pojawiają się tez uczucia krzywdy, żalu, czasem gniewu. Te emocje, chociaż naturalne i usprawiedliwione w takiej sytuacji, nie pomagają w znalezieniu porozumienia czy ustaleniu formy zadośćuczynienia.
Jedną z najbardziej skutecznych sposobów znajdowania rozwiązania w takich sytuacjach jest mediacja. Tutaj nie chodzi o stwierdzenie winy i ukaranie sprawcy.

Mediacje to spotkanie skonfliktowanych stron z mediatorem, osobą bezstronną, która w profesjonalny sposób wspiera szukanie porozumienia i wypracowanie ugody uczestnicząc w spotkaniu.

Zadaniem mediatora nie jest rozstrzyganie, po której stronie jest wina.

Mediator jest zobowiązany do zachowania tajemnicy, a ujawnionych w czasie mediacji treści nie można wykorzystać w sądzie.
Czy można mediować z osobą, która Cię skrzywdziła, a czasami jest przestępcą? Można.
Często ugoda osiągnięta w czasie mediacji jest najszybszą drogą uzyskania satysfakcji finansowej i uzgodnienie istotnych życiowych kwestii dla Ciebie i Twojej rodziny.
Jeżeli ważne jest dla Ciebie:

  • szybkie zakończenie trudnych życiowych sytuacji;
  • chcesz oszczędzić sobie i rodzinie żmudnego procesu sądowego i stresu jaki temu towarzyszy;
  • cenisz swój czas i pieniądze;

być może mediacje są właśnie dla Ciebie.

Pokrzywdzeni przestępstwem i ich rodziny mogą skorzystać w naszym Ośrodku z bezpłatnych mediacji. Nie czekaj. Odwiedź nas i dowiedz się więcej.